Nagrody

Lęborskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Jesteśmy Razem" znane jest ze swojej działalności wielu lęborczanom.

Nagroda Bursztynowego Mieczyka

Ostatnio stowarzyszenie to zyskało uznanie ze strony instytucji wojewódzkich. Zgłoszone przez inną pozarządową organizację (spoza Lęborka) do wojewódzkiego konkursu o Nagrodę bursztynowego Mieczyka 2005 otrzymało wyróżnienie Wojewody Pomorskiego i Marszałka Województwa Pomorskiego w kategorii za innowacyjność. Docenione zostało powołanie do życia i funkcjonowanie Dziecięcego Centrum Rehabilitacji prowadzonego przez Stowarzyszenie "Jesteśmy Razem" (pod patronatem Farm Frites Poland)). W ramach Centrum funkcjonuje profesjonalnie wyposażona sala do rehabilitacji dzieci, mieszcząca się na terenie Szkoły Podstawowej nr 5, z której korzysta 42 niepełnosprawnych dzieci.

Nagroda od Metropolity Gdańskiego

Uznanie oraz nagrodę pieniężną (2 tys. zł) otrzymało Stowarzyszenie "Jesteśmy Razem" również od Metropolity Gdańskiego, Arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego. Ks. Biskup tradycyjnie, pod koniec roku kalendarzowego, wybiera jedną spośród organizacji pozarządowych działających na terenie województwa, której w uznaniu za działalność pomocową udziela takiego finansowego wsparcia.

Biuletyn Informacji Publicznej